Jak automatyczne owijarki od LS Tech podnoszą wydajność produkcji?

Autor: maszyny pakujące LSTECH
Data dodania: 14 Września 2023r
Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(7)

Sprawdzony sposób na zwiększenie wydajności produkcji

Wydajność produkcji w dużej mierze decyduje o sukcesie współczesnych przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem różnorodnych produktów typowych dla przemysłu ciężkiego. Podnoszenie efektywności produkcji odbywa się przede wszystkim poprzez jej automatyzację i wdrażanie nowoczesnych maszyn odpowiedzialnych za wykonywanie konkretnych czynności. Rzecz dotyczy również etapu pakowania produktów, na który kolejno składają się: dozowanie określonych porcji towarów, umieszczanie ich w opakowaniach, układanie finalnych produktów na paletach oraz zabezpieczanie palet. Niniejszy artykuł poświęciliśmy tematowi automatycznych owijarek palet od polskiego producenta maszyn do pakowania LS Tech, które są odpowiedzialne za precyzyjne zabezpieczanie ładunku znajdującego się na paletach. Czym wyróżniają się te urządzenia? Jak działają? W jaki sposób podnoszą wydajność produkcji?

Jak działa automatyczna owijarka?

Tak jak wspomnieliśmy już powyżej, automatyczna owijarka AWP-30 produkcji LS Tech służy do zabezpieczania różnego rodzaju ładunków znajdujących się na paletach. Urządzenie od LS Tech wykorzystuje do tego celu rozciągliwą folię stretch albo siatkę. Maszyna działa w sposób automatyczny, który sterowany jest z poziomu ekranu dotykowego PLC. Owijarka palet AWP-30 może zostać zintegrowana z paletyzatorem płytowym serii LS bądź urządzeniem pochodzącym od innego producenta.

Zwiększenie efektywności produkcji

Głównym celem wdrożenia automatycznej owijarki palet do procesu produkcji jest podniesienie jej wydajności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zachowaniu maksymalnej precyzji zabezpieczania ładunków. Nie da się ukryć, że profesjonalne maszyny działają o wiele sprawniej i dokładniej niż ludzkie ręce. Wydajność pracy owijarki palet AWP-30 szacuje się na 20 sztuk na jedną godzinę (mowa o palecie 2200 mm). Omawiane urządzenie jest w stanie zabezpieczyć paletę o rozmiarze wynoszącym maksymalnie do 1000x1200 mm oraz wysokości, która nie przekracza 2200 mm.

Skuteczna ochrona produktów

Profesjonalne owijarki palet AWP-30 znacząco podnoszą wydajność produkcji, nie obniżając przy tym jakości zabezpieczania ładunków. Te profesjonalne urządzenia zapewniają wytworzonym i ułożonym na paletach towarom odpowiednią ochronę, która jest niezbędna podczas transportu i przechowywania produktów. Automatyczne owijarki od LS Tech dbają o staranność i precyzję wykonywanych czynności, zapewniając wszystkim ładunkom identyczną jakość zabezpieczenia. Niesie to ogromne korzyści dla produkcji pod kątem optymalizacji jej kosztów oraz dbałości o środowisko naturalne, ponieważ nowoczesne owijarki palet AWP-30 minimalizują ryzyko wystąpienia błędów człowieka oraz wadliwego zabezpieczenia towarów. Jakość finalnych produktów i ich maksymalne bezpieczeństwo idą w parze z wydajnością oraz mniejszymi kosztami całych produkcji.

Współpraca z paletyzatorami

Profesjonalne owijarki palet AWP-30 są wykonywane tak, by móc współpracować z niemal każdym systemem paletyzacji. Paletyzatory od LS Tech są odpowiedzialne za umieszczanie i układanie na paletach różnorodnych ładunków, które są gotowe do odpowiedniego ich zabezpieczenia. Paletyzatory serii LS Tech są produkowane w dwóch podstawowych wariantach - paletyzator płytowy LS-PW 15 oraz paletyzator płytowy LS-PW 15 S. Więcej informacji na ich temat wraz z dokładnymi parametrami znajdą Państwo w naszym asortymencie. Podczas produkowania owijarek palet AWP-30 możemy dostosować je do zróżnicowanych potrzeb klientów oraz podczas zamówienia dowolnie je skonfigurować. Ponadto oferujemy ogromny wybór wyposażenia dodatkowego, który może zostać dopasowany do różnych Państwa oczekiwań.

Bezpieczeństwo pracy

Wszystkie maszyny pakujące od LS Tech, włączając w to oczywiście automatyczne owijarki palet AWP-30, są wykonywane z ogromną starannością przy użyciu samych wysokiej jakości materiałów. Zapewnia to urządzeniom od LS Tech nie tylko niezawodność, ale również bezpieczeństwo pracy. Profesjonalne owijarki od LS Tech zostały opracowane z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie pracowników zajmujących się ich obsługą. W przypadku omawianego typu urządzeń producent maszyn do pakowania LS Tech zadbał o wdrożenie wydzielonych stref obsługi, które są dodatkowo zabezpieczane ogrodzeniem oraz wyłącznikami krańcowymi. Owijarki palet AWP-30 zostały ponadto zaopatrzone w zaawansowany system autodiagnostyki, którego zadaniem jest informowanie o ewentualnych nieprawidłowościach w pracy maszyny.

Rozwiązanie to gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy, wysoką jakość zabezpieczania palet oraz w razie jakichkolwiek problemów z posiadanym urządzeniem możliwość szybkiej reakcji. Jeśli pragną Państwo podnieść wydajność produkcji przy zastosowaniu automatycznych owijarek palet AWP-30, zapraszamy do kontaktu z nami. Natomiast więcej informacji na temat szczegółowych ich parametrów znajduje się bezpośrednio w opisie produktu.

Spodobał ci się ten artykuł?

Powiązane produkty:

Zespoły dozowania Zobacz produkt
Zespoły dozowania
Dozownik wagowy, ślimakowy i objętościowy
Paletyzatory płytowe Zobacz produkt
Paletyzatory płytowe
Paletyzator płytowy LS-PW15 i standard
Pionowe maszyny pakujące Zobacz produkt
Pionowe maszyny pakujące
LS P500, LS P400, LS P300
Pionowe maszyny pakujące INOX Zobacz produkt
Pionowe maszyny pakujące INOX
LS P500 INOX, LS P300 INOX, LS P200 INOX
Owijarka Zobacz produkt
Owijarka
Automatyczna owijarka AWP-30

Pozostałe artykuły