Dlaczego warto zdecydować się na automat pakujący do kubków od LS Tech?

Autor: maszyny pakujące LSTECH
Data dodania: 17 Lipca 2023r
Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(4)

Korzyści z zastosowania automatu pakującego do kubków

Jeśli zajmują się Państwo wytwarzaniem produktów spożywczych o konsystencji płynnej i półpłynnej, świetnym rozwiązaniem będzie zakup profesjonalnego automatu pakującego do kubków KL-1/3. Pomoże on zwiększyć wydajność produkcji i obniżyć jej koszty, zachowując przy tym wysoką jakość opakowań i perfekcyjne poporcjowanie produktów. Jakie dokładniej produkty można spakować przy użyciu tej maszyny pakującej? Jak działa automat pakujący do kubków od LS Tech? Jakie korzyści dla procesu produkcji niesie korzystanie z niej?

Zakres zastosowań automatów pakujących do kubków

Nowoczesny automat pakujący do kubków KL-1/3 wykorzystywany jest do umieszczania w plastikowych opakowaniach różnych porcji płynnych oraz półpłynnych produktów spożywczych. Możemy tutaj między innymi wymienić: soki owocowe, kefir, śmietanę, miód, masło, jogurt, deserki, serki oraz temu podobne produkty możliwe do spakowania w plastikowych kubkach. W przypadku omawianego modelu urządzenia objętość kubeczków może wynosić minimum 20ml, a maksymalnie 500ml.

Działanie automatów pakujących do kubków

Automat pakujący do kubków LS Tech działa na bardzo prostej zasadzie - umieszcza ustaloną porcję danego produktu w plastikowym opakowaniu. Kiedy już pusty kubek znajduje się w odpowiednim miejscu urządzenia, automat dozuje ustaloną porcję danego produktu do wnętrza opakowania. Po napełnieniu kubka automat nakłada na niego zamknięcie (np. w postaci folii), a następnie je zgrzewa i przenosi do tzw. strefy wydawania. Gotowe już produkty są przekazywane za pomocą transportera na dalsze etapy produkcji, np. pakowania ustalonej ilości kubeczków do dużych opakowań wykonanych z kartonu.

Większa wydajność i automatyzacja procesu produkcji

Głównym celem zakupu każdej maszyny pakującej jest zwiększenie wydajności produkcji, przy jednoczesnym zmniejszeniu jej kosztów. Profesjonalny automat pakujący do kubków KL-1/3 jest w stanie zapakować od 600 do 1800 kubków w ciągu jednej godziny. Rozwiązanie to może zostać zatem śmiało wykorzystane do masowej produkcji, gdzie konieczne jest spakowanie dużej ilości produktów w jak najkrótszym czasie. Automat pakujący do kubków KL-1/3 zachowuje jednolitą jakość pakowanych towarów, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia ewentualnych strat. Automatyzacja procesu produkcji niesie wiele korzyści dla przedsiębiorców, którzy tym sposobem mogą zwiększyć wydajność całej produkcji oraz zmniejszyć jej koszty.

Zalety automatów pakujących do kubków

Korzystanie z profesjonalnego automatu pakującego do kubków KL-1/3 ma wiele zalet dla produkcji nastawionej na wytwarzanie płynnych i półpłynnych produktów. Omawiana maszyna pakująca umożliwia przede wszystkim zwiększenie wydajności produkcji, zoptymalizowanie jej kosztów oraz dostarczenie dużej ilości solidnie zapakowanych produktów. Automat pakujący do kubków KL-1/3 został wykonany z wysokiej jakości części ze stali nierdzewnej, które gwarantują danemu urządzeniu długie życie. Do sterowania maszyną wykorzystuje się ekran dotykowy PLC, który jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Polski producent maszyn pakujących LS Tech w razie potrzeby świadczy również profesjonalne usługi serwisowe.

Pozostałe maszyny pakujące stosowane w branży spożywczej

W asortymencie polskiej firmy LS Tech znajdują się również pionowe maszyny pakujące INOX (LS P500 INOX, LS P300 INOX oraz LS P200 INOX), które wykorzystywane są do pakowania produktów sypkich - przede wszystkim spożywczych oraz agresywnie chemicznych. Ten typ urządzeń pozwala na spakowanie różnorakich produktów sypkich do wcześniej wykonanych opakowań w formie foliowych worków. W tym wypadku wydajność pakowania może maksymalnie wynosić do 20 worków na jedną minutę (na tę kwestię składają się konkretny typ produktu oraz wielkość jego porcji). Wszystkie maszyny pakujące od LS Tech mogą pracować z różnymi zespołami formowania worka (odpowiadają one za zmianę wielkości opakowań) oraz zespołami dozującymi (umożliwiają pakowanie różnego rodzaju produktów przy użyciu jednego urządzenia), dzięki czemu można je wykorzystywać w ramach rozmaitych produkcji. Więcej informacji odnośnie danych technicznych oraz wyposażenia poszczególnych modeli maszyn pakujących znajdą Państwo w naszej ofercie - w tym celu odsyłamy do zakładki "Produkty".

Spodobał ci się ten artykuł?

Powiązane produkty:

Dozowanie do kubków Zobacz produkt
Dozowanie do kubków
Dozownik KL-1, KL-2 i KL-4
Zespoły dozowania Zobacz produkt
Zespoły dozowania
Dozownik wagowy, ślimakowy i objętościowy
Dozowanie do słoików i butelek Zobacz produkt
Dozowanie do słoików i butelek
Dozownik tłokowy i DWS-4
Automat pakujący KL-1/3 Zobacz produkt
Automat pakujący KL-1/3
Automat pakujący do kubków KL-1/3

Pozostałe artykuły