Czym wyróżniają się paletyzatory płytowe od LS Tech?

Autor: maszyny pakujące LSTECH
Data dodania: 20 Października 2023r
Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(3)

Skuteczny sposób na optymalizację produkcji

Przemysł ciężki stale się rozwija, wykorzystując coraz to nowsze i bardziej zautomatyzowane rozwiązania celem usprawnienia procesu produkcji oraz obniżenia jej kosztów. Kwestia ta dotyczy praktycznie każdego etapu produkcji, włączając w to paletyzację, która w dużym skrócie polega na umieszczaniu i odpowiednim układaniu gotowych już towarów na paletach. Prawidłowe wykonanie tej czynności jest o tyle ważne, że wypełnione wykonanymi produktami palety są transportowane z miejsca na miejsce i przechowywane w magazynach. Konkretne rozmieszczenie ładunku na paletach odpowiada zatem za bezpieczeństwo towaru i pracowników zajmujących się transportowaniem oraz magazynowaniem palet. W tym kontekście wdrożenie do procesu produkcji paletyzatorów płytowych od LS Tech redukuje do minimum ilość błędów człowieka oraz wypadków w miejscu pracy. Zapraszamy Państwa do lektury dalszej części niniejszego artykułu w celu zapoznania się z pozostałymi cechami i zaletami zautomatyzowanych systemów paletyzacji od polskiego producenta LS Tech.

Czym jest paletyzacja?

Paletyzację możemy określić jako proces logistyczny polegający na umieszczeniu i odpowiednim ułożeniu ładunku na paletach. Celem tej czynności jest ułatwienie magazynowania, transportowania i ogólnego manipulowania wytworzonymi już produktami finalnymi. Mimo że układanie towaru na paletach brzmi bardzo prosto, to wiele kwestii ma znaczenie podczas wykonywania tej czynności. Na danej palecie musi się znaleźć ustalona ilość produktów, a przy tym muszą one zostać odpowiednio zabezpieczone i w konkretny sposób ułożone, zapewniając tym samym jak najefektywniejsze transportowanie i przechowywanie palet. Należy również pamiętać o tym, że w przypadku przemysłu ciężkiego mamy do czynienia z produktami, których gabaryty i waga są naprawdę duże. Ręczne układanie takich produktów na paletach nie tylko zajmuje sporo czasu, ale też wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia sytuacji niebezpiecznej bądź nawet wypadku w zakładzie produkcyjnym.

Korzyści zautomatyzowanej paletyzacji

Podstawową korzyścią płynącą ze zautomatyzowanej paletyzacji jest zwiększona wydajność tego etapu produkcji. Profesjonalne systemy służące tej czynności mogą bowiem pracować szybciej i przez większą ilość czasu, niż ma to miejsce w przypadku człowieka. Dodatkowo, w dalszej perspektywie zatrudnianie dużej ilości pracowników do układania ładunku na paletach wiąże się z większymi kosztami od tych poniesionych na eksploatację maszyn. Umieszczanie wyprodukowanego towaru na paletach to dość monotonna czynność, która wymaga precyzji i podnoszenia dużych towarów. Z tego powodu nietrudno o ludzki błąd bądź sytuację niebezpieczną w miejscu pracy, co zostaje ograniczone do minimum w przypadku wdrożenia do procesu produkcji zautomatyzowanych systemów paletyzacji (takich jak dedykowane przemysłowi ciężkiemu paletyzatory płytowe od firmy LS Tech). Warto również wspomnieć, że nowoczesne maszyny są intuicyjne w obsłudze i stwarzają liczne możliwości pod kątem łatwego zbierania niezbędnych dla firmy danych oraz monitorowania swojej pracy.

Zastosowanie paletyzatorów płytowych od LS Tech

Paletyzatory płytowe serii LS wytwarzane są w dwóch wariantach - paletyzatory płytowe LS-PW 15 (sprawdzające się świetnie we współpracy z wyrobami cechującymi się dużą gęstością i małą objętością) oraz paletyzatory płytowe LS-PW 15 S (są przeznaczone do układania na paletach towarów odznaczających się małą gęstością i dużą objętością). Pierwszy wymieniony wariant może być zatem stosowany do paletyzowania: wszelkich sypkich materiałów budowlanych, ekogroszku, pelletu czy też kamienia dekoracyjnego. Z kolei paletyzatory płytowe LS-PW 15 S można wykorzystać do odpowiedniego układania na paletach worków z ziemią bądź korą ogrodową. Gabaryty samych worków są natomiast uzależnione od potrzeb i oczekiwań klienta, ponieważ maksymalne wymiary obsługiwanych przez urządzenia opakowań mogą wynosić aż 800x500x200mm.

Elastyczność paletyzatorów od LS Tech

Ogromną zaletą opracowanych przez nas paletyzatorów serii LS jest ich elastyczność objawiająca się w wielu aspektach. Główny dotyczy tego, że w ramach jednej produkcji mogą one współpracować z maszynami pochodzącymi od innych producentów, jak również są przystosowane do układania ładunku na niemal każdym typie palet. Dużą zaletą paletyzatorów płytowych LS-PW 15 oraz paletyzatorów płytowych LS-PW 15 S jest to, że w każdej chwili ich właściciel może zmienić wybór określonych gabarytów obsługiwanych worków oraz sposób ich układania na paletach. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakład produkcyjny nie musi być w posiadaniu kilku systemów paletyzacji, aby paletyzować różnego rodzaju towary znajdujące się w dowolnej wielkości opakowaniach. Opracowując wszystkie nasze urządzenia odpowiedzialne za rozmaite etapy produkcji, przywiązujemy ogromną wagę do ich elastyczności, aby klient mógł z nich korzystać zgodnie z własnymi oczekiwaniami oraz potrzebami firmy.

Cechy paletyzatorów płytowych od LS Tech

Jednym z podstawowych parametrów systemów paletyzacji - tak jak maszyn pakujących i innych urządzeń wykorzystywanych w przemyśle ciężkim - jest wydajność pracy. Jeśli chodzi o paletyzatory płytowe serii LS, efektywność paletyzacji możemy oszacować na do szesnastu worków w ciągu jednej minuty (kwestia ta jest zależna od rodzaju ładunku, wielkości opakowań oraz sposobu rozmieszczania worków na paletach). Omawiane urządzenia od LS Tech są proste i intuicyjne w obsłudze, która odbywa się z poziomu panelu dotykowego. Paletyzatory płytowe LS-PW 15 i LS-PW 15 S są wyposażone w systemy zgniatania worków oraz zagęszczania towaru znajdującego się w opakowaniach. Istnieje również możliwość kontrolowania wagi produktów, a w razie niespełnienia przez nich określonych norm zostaną w tej sytuacji odrzucone. Ponadto, systemy paletyzacji od LS Tech zapewniają maksymalne bezpieczeństwo pracy ze względu na zastosowanie specjalnie wydzielonych stref obsługi, które są odpowiednio zabezpieczone ogrodzeniem, wyłącznikami krańcowymi oraz kurtynami bezpieczeństwa. Więcej informacji na temat paletyzatorów płytowych serii LS znajdą Państwo w naszej ofercie.

Spodobał ci się ten artykuł?

Powiązane produkty:

Systemy transportowe Zobacz produkt
Systemy transportowe
Przenośnik taśmowy, ślimakowy, winda transportowa
Automat pakujący KL-1/3 Zobacz produkt
Automat pakujący KL-1/3
Automat pakujący do kubków KL-1/3
Dozowanie do słoików i butelek Zobacz produkt
Dozowanie do słoików i butelek
Dozownik tłokowy i DWS-4

Pozostałe artykuły