Urządzenia dozujące do słoików i butelek

Autor: maszyny pakujące LSTECH
Data dodania: 10 Listopada 2023r
Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(3)

Jakość, precyzja i wydajność

W obecnych czasach niemal trudno wyobrazić sobie proces produkcji całkowicie odbywający się przy wykorzystaniu rąk ludzkich. Działające automatycznie maszyny dominują w większości zakładów produkcyjnych specjalizujących się w branży spożywczej i nie tylko. Idealnie odpowiadają one na współczesne zapotrzebowanie względem wysokiej jakości produktów finalnych, maksymalnej dokładności wykonywanych czynności oraz efektywności całej produkcji idącej w parze z obniżeniem jej kosztów. Omawiane kwestie zostały wzięte pod uwagę przez polskiego producenta maszyn do pakowania LS Tech, który również swoim klientom ma do zaoferowania nowoczesne urządzenia dozujące do słoików i butelek. Czym wyróżniają się one na rynku i jakie korzyści niosą dla firm? Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Przeznaczenie urządzeń dozujących od LS Tech

Firma LS Tech ma do zaproponowania swoim klientom profesjonalne urządzenia dozujące do słoików i butelek. Ich zadaniem jest napełnianie słoików i butelek produktami płynnymi, półpłynnymi albo krojonymi warzywami (omawiana kwestia dotyczy wyrobów należących do branży spożywczej), których porcje są z góry precyzyjnie ustalane i dawkowane. Asortyment urządzeń dozujących do słoików i butelek od LS Tech obejmuje dozowniki tłokowe i DWS-4, które są przeznaczone do współpracy z produktami, takimi jak: marmolady, dżemy, powidła, sałatki warzywne, smażone owoce, kapusta kiszona, ćwikła czy też ketchupy, majonezy, musztardy i wszelkie sosy.

Charakterystyka urządzeń dozujących od LS Tech

Tak jak wspomnieliśmy już powyżej, oferta polskiego producenta LS Tech obejmuje dozowniki tłokowe oraz dozowniki DWS-4. Pierwsze wymienione rozwiązanie stanowi czterorzędowe urządzenie, które dedykowane jest napełnianiu słoików i butelek o wybranym kształcie oraz pojemności wahającej się pomiędzy 0,25 a 1l produktami o konsystencji płynnej i półpłynnej (powidła, dżemy, majonezy, musztardy czy też sosy). Dozowniki DWS-4 są natomiast przeznaczone do dozowania krojonych warzyw - mowa zwłaszcza o wyrobach, takich jak: kapusta kiszona, sałatki warzywne, ćwikła oraz buraki typu wiórka. Oba te rodzaje urządzeń dozujących są w stanie zapakować do 3000 sztuk na jedną godzinę i cechują się zbliżonymi parametrami technicznymi. Przybliżone w niniejszym artykule urządzenia dozujące mogą zostać zaprojektowane zgodnie z życzeniami klienta oraz zapotrzebowaniem prowadzonego przez niego zakładu. Przykładem takiego rozwiązania jest choćby wyposażenie urządzeń dozujących od LS Tech w systemy transportu produktu pakowanego i opakowań z produktem.

Optymalizacja czasu i kosztów

Podstawowymi kwestiami decydującymi o wyborze do zakładów produkcyjnych działających automatycznie maszyn, takich jak dozowniki tłokowe i dozowniki DWS-4, są optymalizacja czasu i kosztów. Nie da się ukryć, że ręczne dozowanie produktów zajmuje o wiele więcej czasu niż w przypadku zastosowania nowoczesnych dozowników i jednocześnie związane jest z wyższymi kosztami. W dalekosiężnej perspektywie zatrudnienie pracowników specjalnie do dozowania gotowych już wyrobów stanowi o wiele droższą inwestycję niż utrzymanie nowoczesnych urządzeń dozujących od LS Tech. Ponadto, eliminują one ryzyko wystąpienia ludzkich błędów i tym samym minimalizują straty spowodowane wykorzystaniem danego produktu w nadmiernej ilości czy też nieprawidłowego jego zapakowania. Kwestie te nie tylko wpływają na jakość finalnych produktów, ale przede wszystkim na obniżenie kosztów procesu produkcji.

Precyzja dawkowania

Istotną zaletą urządzeń dozujących od LS Tech jest fakt, że zostały zaprojektowane w taki sposób, aby móc zapewnić staranne i precyzyjne dozowanie ustalonych porcji produktów. Właściciele firm decydujący się na wdrożenie tych maszyn do posiadanych zakładów pracy otrzymują zatem gwarancję, że wszystkie ich wyroby będą jednakowej jakości i wielkości. Dzięki temu nie wydarzy się sytuacja, że większe niż wcześniej założono porcje produktów trafią do klientów, przez co dojdzie do podwyższenia kosztów produkcji. Kwestię tę możemy również rozpatrywać w sposób odwrotny - nie będzie miała miejsce ewentualność, że klienci otrzymają zbyt małe porcje produktów, co z kolei może skutkować skargami i reklamacjami. Grożą one ogromnymi stratami finansowymi dla firmy oraz negatywnym wpływem na reputację marki na rynku i zaufanie panujące wśród jej konsumentów, które są kluczowe dla rozwoju i sukcesu przedsiębiorstwa.

Inne urządzenia do słoików od LS Tech

Producent maszyn pakujących LS Tech ma do zaoferowania swoim klientom różne urządzenia działające automatycznie, które są przeznaczone do współpracy ze słoikami. Odpowiadają one za poszczególne etapy procesu pakowania, między innymi takie jak przygotowywanie słoików oraz ich pasteryzacja. Specjalnie z myślą o pierwszej czynności opracowaliśmy przedmuchiwarki i płuczki słoików, a natomiast pasteryzacji słoików wypełnionych produktem poprzez zanurzenie ich w wodzie służą pasteryzatory słoików. Wraz z naszymi urządzeniami mogą Państwo wyposażyć całą linię produkcyjną odpowiedzialną za etap pakowania wyrobów wytwarzanych w ramach branży spożywczej lub też łączyć je z maszynami pochodzącymi od innych producentów. Więcej informacji na temat danych technicznych i wyposażenia urządzeń dozujących do słoików i butelek, przedmuchiwarek i płuczek do słoików oraz pasteryzatorów słoików znajdą Państwo w naszej ofercie.

Spodobał ci się ten artykuł?

Powiązane produkty:

Kapturownica SH 45 Zobacz produkt
Kapturownica SH 45
Systemy zabezpieczania palety
Paletyzatory płytowe Zobacz produkt
Paletyzatory płytowe
Paletyzator płytowy LS-PW15 i standard
Systemy transportowe Zobacz produkt
Systemy transportowe
Przenośnik taśmowy, ślimakowy, winda transportowa

Pozostałe artykuły