Profesjonalne maszyny pakujące od LS Tech - co warto o nich wiedzieć?

Autor: maszyny pakujące LSTECH
Data dodania: 3 Sierpnia 2023r
Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(4)

Sprawdzone rozwiązanie dla zakładów produkcyjnych

Proces każdej produkcji obejmuje kilka etapów, których automatyzacja niesie wiele korzyści dla całego zakładu. Jednym z nich jest pakowanie towarów, które powinno być wykonywane w sposób szczelny, staranny i przy zachowaniu odpowiedniej wielkości porcji produktów. Ręczne wykonanie tej czynności nie jest tak dokładne, jak przy wykorzystaniu profesjonalnej maszyny pakującej, i jednocześnie zajmuje dużo więcej czasu. Dlatego też zakup jednej z nowoczesnych maszyn pakujących od polskiej firmy LS Tech stanowi świetne rozwiązanie dla licznych zakładów produkcyjnych. W niniejszym artykule dzielimy się praktycznymi informacjami na temat tego, co warto o nich wiedzieć - od sposobu ich działania począwszy, a na ich atutach kończąc.

Rodzaje maszyn pakujących od LS Tech

W przypadku profesjonalnych maszyn pakujących od LS Tech możemy zastosować dwojaki podział - ze względu na gałąź przemysłu, w jakiej znajdują zastosowanie, oraz typ obsługiwanych produktów i wykonywanych dla nich opakowań. Polski producent maszyn pakujących LS Tech specjalizuje się w wytwarzaniu urządzeń dla przemysłu ciężkiego (pionowe maszyny pakujące serii LS, zespoły dozowania oraz urządzenia przeznaczone do pakowania i zabezpieczania palet) oraz dla branży spożywczej (pionowe maszyny pakujące INOX, automaty pakujące do kubków, dozowniki, pasteryzatory słoików i urządzenia służące do ich przygotowywania).

Urządzenia od LS Tech dla przemysłu ciężkiego

Wszystkie wymienione powyżej grupy maszyn pakujących i innych urządzeń stosowanych w przemyśle ciężkim oraz spożywczym pełnią rozmaite role w procesie pakowania. Pionowe maszyny pakujące serii LS są wykorzystywane do wykonywania foliowych opakowań dla różnorodnych produktów sypkich przeznaczonych do takiego właśnie pakowania, z kolei dedykowane im zespoły dozowania są odpowiedzialne za umieszczanie konkretnej porcji wyrobów w gotowych już opakowaniach. W ofercie polskiej firmy LS Tech znajdują się również paletyzatory serii LS-PW służące do pakowania palet, a ich zabezpieczanie może natomiast odbywać się przy wykorzystaniu automatycznej owijarki AWP-30, maszyny foliującej Stretch Hood albo kapturownicy SH45.

Maszyny od LS Tech dla branży spożywczej

Profesjonalne maszyny pakujące i inne urządzenia dla przemysłu spożywczego od LS Tech pozwalają na szczelne pakowanie odpowiednio dozowanych porcji żywności do foliowych worków, plastikowych kubków oraz szklanych słoików bądź butelek. Nowoczesne pionowe maszyny pakujące serii LS P500 INOX, LS P300 INOX i LS P200 INOX są przeznaczone do pakowania wszelkich produktów spożywczych (jak również innych, np. środków czystości, karmy dla zwierząt, proszków do prania oraz nawozów) do foliowych opakowań. Z kolei automat pakujący do kubków KL-1/3 służy pakowaniu płynnych i półpłynnych produktów spożywczych do plastikowych kubków. W naszej ofercie posiadamy także różnorodne systemy dozujące przystosowane do współpracy z konkretnym typem opakowania: foliowymi workami, plastikowymi kubkami bądź szklanymi butelkami i słoikami. Specjalnie z myślą o pakowaniu żywności do ostatniej grupy wymienionych opakowań opracowaliśmy przedmuchiwarki i płuczki słoików (ich celem jest przygotowanie opakowań do napełnienia ich gotowym już produktem) oraz pasteryzatory słoików (odpowiadające za pasteryzację słoików).

Zalety maszyn pakujących od LS Tech

Czym wyróżniają się na rynku maszyny pakujące właśnie od firmy LS Tech? Wszystkie urządzenia przeznaczone do pakowania, które ma do zaproponowania ten polski producent, są proste i intuicyjne w obsłudze odbywającej się z poziomu ekranu dotykowego. Omawiane maszyny pakujące samodzielnie monitorują cały cykl pracy i dzięki wbudowanemu systemowi autodiagnostyki informują o ewentualnych problemach w swoim działaniu. Urządzenia od LS Tech nie sprawiają również kłopotów, jeśli chodzi o czyszczenie ich poszczególnych elementów oraz dozownika. Maszyny pakujące od LS Tech mają dość uniwersalne zastosowanie dzięki możliwości współpracy z różnymi systemami dozującymi dedykowanymi szerokiej gamie produktów.

Dlaczego warto wybrać maszyny pakujące od LS Tech?

Profesjonalne maszyny pakujące produkcji polskiej firmy LS Tech są wykonywane przy użyciu wysokiej jakości elementów bezpośrednio w naszej siedzibie. W związku z tym możemy sprawować pieczę nad jakością naszych urządzeń i starannością realizacji każdego etapu ich wytwarzania. Zależy nam na, jak największej dokładności montażu maszyn, co przekłada się na ich niezawodność oraz długie użytkowanie przez klientów. W razie potrzeby oferujemy również usługi serwisowe, które są realizowane w możliwie jak najkrótszym czasie - jako producent maszyn pakujących mamy dostęp do wysokiej jakości części zamiennych do nich. Możemy sprawić, że Państwa zakład produkcyjny będzie pakował wytwarzane wyroby szybciej, sprawniej i bezpieczniej. Z naszej strony gwarantujemy terminowość, wsparcie na każdym etapie współpracy i innowacyjność rozwiązań wykorzystanych w wykonywanych przez nas urządzeniach.

Spodobał ci się ten artykuł?

Pozostałe artykuły