Linia do pakowania ekogroszku

Autor: maszyny pakujące LSTECH
Data dodania: 20 Listopada 2023r
Ten artykuł przeczytasz w: 5 min
Ocena:
(3)

Pakowanie ekogroszku z urządzeniami od LS Tech

Automatyczne linie do pakowania różnego rodzaju produktów cieszą się coraz większą popularnością na rynku ze względu na zalety i korzyści płynące z tego rozwiązania. Polski producent maszyn pakujących LS Tech wziął je wszystkie pod uwagę, opracowując nowoczesną linię do pakowania ekogroszku i innych sypkich towarów należących do przemysłu ciężkiego. W zależności od oczekiwań klienta i zapotrzebowania jego zakładu linia do pakowania ekogroszku może składać się z niezawodnych i wydajnych urządzeń, takich jak: pionowa maszyna pakująca, zespół dozowania, systemy transportowe, paletyzator płytowy oraz system zabezpieczania palet. Jeśli są Państwo zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami na ich temat, serdecznie zapraszamy do lektury dalszej części niniejszego artykułu.

Czym jest ekogroszek?

Jako że zima zbliża się wielkimi krokami i w niektórych gospodarstwach domowych sezon grzewczy trwa w najlepsze, to temat najlepszych sposobów ogrzewania budynków cieszy się aktualnie dużym zainteresowaniem. Wykorzystanie do tego celu ekogroszku stanowi właśnie jedną z istniejących metod ogrzewania domów i innych budynków. Czym on właściwie jest? Ekogroszek możemy najprościej określić jako rodzaj opału stałego, który stanowi bardziej ekologiczną i zarazem efektywniejszą postać węgla kamiennego (niekiedy też węgla brunatnego). Ekogroszek posiada bowiem lepsze parametry od tego popularnego surowca - cechuje się dużo niższą zawartością wilgoci oraz siarki, a przy tym wysoką kalorycznością. Kwestie te powodują, że ekogroszek cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku wśród osób fizycznych, firm oraz instytucji.

Jako że popyt kształtuje podaż, liczni właściciele zakładów produkcyjnych decydują się na wytwarzanie tego surowca. We współczesnych czasach odchodzi się od ręcznego produkowania, dozowania i pakowania produktów, ponieważ rozwiązanie to jest po prostu mało opłacalne finansowo i czasowo. Z tego właśnie powodu coraz częściej wybieraną przez producentów opcją jest zakup profesjonalnej linii do pakowania ekogroszku. Polska firma LS Tech oferuje swoim klientom stworzenie jej całej od podstaw lub wykonanie wyłącznie pojedynczych urządzeń dedykowanych określonemu etapowi produkcji ekogroszku. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Czym wyróżniają się poszczególne typy maszyn do pakowania oraz innego rodzaju urządzeń obsługujących ekogroszek od LS Tech?

Zalety linii do pakowania ekogroszku

Linia do pakowania ekogroszku posiada wiele istotnych zalet i niesie liczne korzyści dla firm decydujących się na to rozwiązanie. Automatyczne systemy pakowania pozwalają przede wszystkim na wydajną i szybką pracę, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej precyzji dawkowania i odpowiedniego zabezpieczania produktów. Ta staranność wykonania każdej czynności przekłada się również na optymalizację kosztów w danym zakładzie produkcyjnym. Nowoczesne urządzenia od LS Tech w skrupulatny i rzetelny sposób wykorzystują niezbędne w procesie produkcji materiały, nie doprowadzając tym samym do ich wiążącego się ze stratami finansowymi marnotrawstwa.

Warto również podkreślić, że uzyskiwane wyroby przy użyciu linii do pakowania ekogroszku spełniają wszystkie konieczne normy jakościowe i ilościowe, dzięki czemu ryzyko otrzymania przez klienta wadliwego produktu jest minimalne. Jak dobrze wiemy, następstwami takich sytuacji są reklamacje, zmniejszenie grona zaufanych klientów czy stracenie renomy marki na rynku. W głównej mierze to właśnie te elementy decydują o sukcesie firmy na swoim rynku, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości linie do pakowania ekogroszku. Rozwiązanie to bez dwóch zdań stanowi ogromną inwestycję w przyszłość zakładu produkcyjnego.

Skład linii do pakowania ekogroszku

We wstępie nakreśliliśmy już pokrótce skład linii do pakowania ekogroszku, której konkretne elementy są uzależnione od oczekiwań i potrzeb klienta. Spokojnie może się on również zdecydować na zakup wyłącznie wybranych urządzeń, jako że są przeznaczone do współpracy z różnymi maszynami - także tymi pochodzącymi od innych producentów. W skład przykładowych linii do pakowania ekogroszku, jakie możemy Państwu zaproponować, mogą wchodzić podane typy i modele sprzętów: pionowe maszyny pakujące (wersje LS P500, LS P400 lub LS P300), zespoły dozowania (dozownik wagowy, objętościowy lub ślimakowy), systemy transportowe (między innymi mowa o: przenośnikach taśmowych i ślimakowych oraz windach transportowych), paletyzatory płytowe (wersje LS-PW 15 albo LS-PW 15 S) oraz automatyczna owijarka palet AWP-30 lub kapturownica SH45.

Pakowanie ekogroszku do opakowań

Polski producent maszyn do pakowania LS Tech oferuje trzy modele pionowych maszyn pakujących, które współpracują nie tylko z ekogroszkiem, ale również z innymi produktami sypkimi charakterystycznymi dla przemysłu ciężkiego. Cechują się wysoką wydajnością pakowania maksymalnie mierzoną na 20 worków na minutę (na tę kwestię składają się wielkość dozowanej porcji oraz rodzaj obsługiwanego przez urządzenie produktu). Pionowe maszyny pakujące serii LS Tech są przeznaczone do współpracy z różnymi zespołami dozowania (włączając w to dozowniki wagowe, ślimakowe oraz objętościowe od LS Tech, jak również zespoły dozowania pochodzące od innych producentów).

Maszyny do pakowania ekogroszku od LS Tech są łatwe i intuicyjne w obsłudze, a przy tym gwarantują wysoką elastyczność zastosowań. Na każdym etapie produkcji istnieje bowiem możliwość zmiany rozmiarów worków, a w przypadku zespołów dozowania od LS Tech mowa o możliwości zmiany wielkości porcji. Wymienione urządzenia od LS Tech odpowiedzialne za dozowanie i pakowanie ekogroszku do foliowych opakowań są wyposażone w nowoczesny system autodiagnostyki, który ma za zadanie informować o wszelkich nieprawidłowościach związanych z pracą maszyn. Pozwala to na szybką reakcję na ewentualny problem i tym samym uniknięcie długiego przestoju w procesie produkcji.

Paletyzowanie opakowań ekogroszku

Po wykonaniu foliowych opakowań i umieszczeniu w nich ustalonych porcji ekogroszku przychodzi czas na wdrożenie kolejnego etapu procesu pakownia tego rodzaju produktu. Mamy na myśli staranne układanie gotowych wyrobów na paletach i następne ich zabezpieczanie przy wykorzystaniu folii stretch bądź statki. Za czynność paletyzowania (układania towaru na paletach) odpowiadają paletyzatory płytowe dostępne w naszym asortymencie w dwóch wersjach - LS-PW15 i standard. W zależności od rodzaju i wielkości worków foliowych oraz obranej metody ich układania, urządzenia te są w stanie ułożyć na palecie do 16 produktów w ciągu jednej minuty.

Po wykonaniu tej czynności warto zabezpieczyć odpowiednie palety z towarem, aby nie uległy przypadkowemu uszkodzeniu podczas ich magazynowania oraz transportowania z miejsca na miejsce. Takiemu zastosowaniu służą automatyczne owijarki palet AWP-30 (wykorzystujące rozciągliwą folię stretch albo siatkę) oraz kapturownice SH45 (stosujące folię zimno skurczliwą typu STRETCH HOOD). Jeśli chcą Państwo poznać więcej informacji na temat wydajności, możliwości i danych technicznych poszczególnych maszyn wchodzących w skład linii do pakowania ekogroszku, zachęcamy do odwiedzenia zakładki "Produkty" znajdującej się na naszej stronie internetowej.

Spodobał ci się ten artykuł?

Powiązane produkty:

Zestawy dozowania INOX Zobacz produkt
Zestawy dozowania INOX
Dozownik wagowy, karuzelowy i kapusty
Dozowanie do kubków Zobacz produkt
Dozowanie do kubków
Dozownik KL-1, KL-2 i KL-4
Pionowe maszyny pakujące INOX Zobacz produkt
Pionowe maszyny pakujące INOX
LS P500 INOX, LS P300 INOX, LS P200 INOX

Pozostałe artykuły